filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Robert
2015
http://www.filmakademiet.dk
Duńska Akademia Filmowa
Data wręczenia nagród:
1 lutego
Miejsca:
Tivoli Congress Center, København, Dania
Robert
Najlepszy film
wygrane
Nimfomanka - Część II
(2013)
,
Nimfomanka - Część I
(2013)
Louise Vesth
,
Lars von Trier
nominacje
Samogłów
(2014)
Claudia Siesbye
,
Søren Balle
Spokój w sercu
(2014)
Bille August
,
Jesper Morthorst
Szybkim krokiem
(2014)
Niels Arden Oplev
,
Thomas Heinesen
Zabójcy bażantów
(2014)
Louise Vesth
,
Mikkel Nørgaard
,
Jonas Bagger
,
Peter Aalbæk Jensen
Najlepsza aktorka
wygrane
[Bodil Jørgensen]
Bodil Jørgensen
jako Lise w filmie
All Inclusive
(2014)
nominacje
Charlotte Gainsbourg
Nimfomanka - Część II
(2013),
Nimfomanka - Część I
(2013)
Ghita Nørby
Spokój w sercu
(2014)
Sidse Babett Knudsen
Szybkim krokiem
(2014)
Danica Ćurčić
Zabójcy bażantów
(2014)
Najlepszy aktor
wygrane
[Henrik Birch]
Henrik Birch
jako Kesse w filmie
Samogłów
(2014)
nominacje
Mikael Persbrandt
Ktoś, kogo kochasz
(2014)
Stellan Skarsgård
Nimfomanka - Część II
(2013),
Nimfomanka - Część I
(2013)
Morten Grunwald
Spokój w sercu
(2014)
Nikolaj Lie Kaas
Zabójcy bażantów
(2014)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Danica Ćurčić]
Danica Ćurčić
jako Sanne w filmie
Spokój w sercu
(2014)
nominacje
Trine Dyrholm
Ktoś, kogo kochasz
(2014)
Uma Thurman
Nimfomanka - Część I
(2013)
Stacy Martin
Nimfomanka - Część II
(2013),
Nimfomanka - Część I
(2013)
Paprika Steen
Spokój w sercu
(2014)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Fares Fares]
Fares Fares
jako Assad w filmie
Zabójcy bażantów
(2014)
nominacje
Jamie Bell
Nimfomanka - Część II
(2013)
Pilou Asbæk
Spokój w sercu
(2014)
Anders W. Berthelsen
Szybkim krokiem
(2014)
David Dencik
Szybkim krokiem
(2014)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Lars von Trier]
Lars von Trier
Nimfomanka - Część II
(2013) ,
Nimfomanka - Część I
(2013)
nominacje
Søren Balle
Samogłów
(2014)
Bille August
Spokój w sercu
(2014)
Niels Arden Oplev
Szybkim krokiem
(2014)
Mikkel Nørgaard
Zabójcy bażantów
(2014)
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Samogłów
(2014)
Lærke Sanderhoff
,
Søren Balle
nominacje
Szybkim krokiem
(2014)
Bo Hr. Hansen
Zabójcy bażantów
(2014)
Nikolaj Arcel
,
Rasmus Heisterberg
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Nimfomanka - Część II
(2013)
,
Nimfomanka - Część I
(2013)
Lars von Trier
nominacje
All Inclusive
(2014)
Mette Heeno
Ktoś, kogo kochasz
(2014)
Pernille Fischer Christensen
,
Kim Fupz Aakeson
Spokój w sercu
(2014)
Christian Torpe
Wilkołacze sny
(2014)
Rasmus Birch
Najlepszy serial
wygrane
Scheda
(2014)
Christian Rank
,
Karoline Leth
,
Pernilla August
,
Maya Ilsøe
nominacje
1864 - brødre i krig
(2014)
Ole Bornedal
,
Jonas Allen
,
Peter Bose
Badehotellet
(2013)
Hanna Lundblad
,
Hans Fabian Wullenweber
,
Michael Bille Frandsen
,
Stig Thorsboe
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu
wygrane
[Lene Maria Christensen]
Lene Maria Christensen
jako Solveig Riis Grønnegaard w serialu
Scheda
(2014)
nominacje
Sarah-Sofie Boussnina
1864 - brødre i krig
(2014)
Amalie Dollerup
Badehotellet
(2013)
Rikke Louise Andersson
Bankerot
(2014)
Emilie Kruse
Dicte
(2012)
Najlepsza aktorka w serialu
wygrane
[Trine Dyrholm]
Trine Dyrholm
jako Gro Grønnegaard w serialu
Scheda
(2014)
nominacje
Marie Tourell Søderberg
1864 - brødre i krig
(2014)
Rosalinde Mynster
Badehotellet
(2013)
Iben Hjejle
Dicte
(2012)
Stephania Potalivo
Sjit Happens
(2012)
Najlepsza charakteryzacja
wygrane
Wilkołacze sny
(2014)
Louise Hauberg Lohmann, Thomas Foldberg i Morten Jacobsen (I)
Nastoletnia Marie czuje, że coś dziwnego dzieje się z jej ciałem i traci kontrolę, kiedy mieszkańcy wysepki zaczynają nagle umierać.
nominacje
Antboy. Zemsta Czerwonej Furii
(2014)
Bjørg Serup
Nimfomanka - Część II
(2013),
Nimfomanka - Część I
(2013)
Dennis Knudsen, Morten Jacobsen i Thomas Foldberg
Szybkim krokiem
(2014)
Soile Ludjoi
Wybawiciel
(2014)
Ann Elizabeth Bartels
Najlepsza muzyka
wygrane
Ktoś, kogo kochasz
(2014)
Tina Dickow
,
Marie Fisker
Popularny muzyk rockowy Thomas po wielu latach wraca do Danii nagrać nową płytę. Na miejscu spotyka dorosłą już córkę, która zmusza go, by zaopiekował się 11-letnim wnukiem.
nominacje
Antboy. Zemsta Czerwonej Furii
(2014)
Peter Peter
Spokój w sercu
(2014)
Annette Focks
Wilkołacze sny
(2014)
Mikkel Hess
Wybawiciel
(2014)
Kasper Winding
Najlepsza scenografia
wygrane
Wilkołacze sny
(2014)
Sabine Hviid
Nastoletnia Marie czuje, że coś dziwnego dzieje się z jej ciałem i traci kontrolę, kiedy mieszkańcy wysepki zaczynają nagle umierać.
nominacje
Nimfomanka - Część II
(2013),
Nimfomanka - Część I
(2013)
Simone Grau Roney
Szybkim krokiem
(2014)
Rie Lykke
Wybawiciel
(2014)
Jørgen Munk
Zabójcy bażantów
(2014)
Rasmus Thjellesen
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
Nimfomanka - Część II
(2013)
,
Nimfomanka - Część I
(2013)
Peter Hjorth (II)
nominacje
Antboy. Zemsta Czerwonej Furii
(2014)
Hummer Høimark, Julian Hermansen i Christian Burgdorff (I)
Wilkołacze sny
(2014)
Martin Madsen (II) i Thomas Øhlenschlæger
Wybawiciel
(2014)
Thomas Busk (II), Kim Fersling i Alexander Schepelern
Zabójcy bażantów
(2014)
Ivan Kondrup Jensen i Rikke Hovgaard Jørgensen
Najlepsze kostiumy
wygrane
Nimfomanka - Część II
(2013)
,
Nimfomanka - Część I
(2013)
Manon Rasmussen
nominacje
Antboy. Zemsta Czerwonej Furii
(2014)
Louize Nissen
Szybkim krokiem
(2014)
Pia Myrdal
,
Anne-Dorthe Eskilden
Wybawiciel
(2014)
Diana Cilliers
Zabójcy bażantów
(2014)
Stine Thaning
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Nimfomanka - Część II
(2013)
,
Nimfomanka - Część I
(2013)
Manuel Alberto Claro
nominacje
Spokój w sercu
(2014)
Dirk Brüel
Szybkim krokiem
(2014)
Rasmus Videbæk
Wybawiciel
(2014)
Jens Schlosser
Zabójcy bażantów
(2014)
Eric Kress
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu
wygrane
[Mikkel Boe Følsgaard]
Mikkel Boe Følsgaard
jako Emil Grønnegaard w serialu
Scheda
(2014)
nominacje
Jakob Oftebro
1864 - brødre i krig
(2014)
Dar Salim
Dicte
(2012)
Mads Riisom
Kødkataloget
(2013)
Najlepszy aktor w serialu
wygrane
[Carsten Bjørnlund]
Carsten Bjørnlund
jako Frederik Grønnegaard w serialu
Scheda
(2014)
nominacje
Jens Sætter-Lassen
1864 - brødre i krig
(2014)
Martin Buch
Bankerot
(2014)
Lars Brygmann
Dicte
(2012)
Jesper Asholt
Partiets mand
(2014)
Najlepszy dźwięk
wygrane
Nimfomanka - Część II
(2013)
,
Nimfomanka - Część I
(2013)
Kristian Eidnes Andersen
nominacje
Antboy. Zemsta Czerwonej Furii
(2014)
Bo Asdal Andersen
,
Thomas Huus
Wilkołacze sny
(2014)
Sylvester Holm
Zabójcy bażantów
(2014)
Hans Møller
Ækte vare
(2014)
Peter Albrechtsen
Najlepszy film amerykański
wygrane
Boyhood
(2014)
Richard Linklater
Opowieść ukazuje życie Masona i otaczających go osób, począwszy od lat 5 do 18. urodzin chłopca.
nominacje
Grand Budapest Hotel
(2014)
Wes Anderson
Interstellar
(2014)
Christopher Nolan
Witaj w klubie
(2013)
Jean-Marc Vallée
Zniewolony. 12 Years a Slave
(2013)
Steve McQueen
Najlepszy film dla dzieci / familijny
wygrane
Antboy. Zemsta Czerwonej Furii
(2014)
Ask Hasselbalch
,
Eva Jakobsen
Po pokonaniu Pchły Antboy staje przed kolejnym pojedynkiem z tajemniczą Czerwoną Furią.
nominacje
Lev stærkt
(2014)
Christian E. Christiansen
,
Senia Dremstrup
,
Louise Vesth
,
Jakob Balslev
Szybkim krokiem
(2014)
Niels Arden Oplev
,
Thomas Heinesen
Wilkołacze sny
(2014)
Caroline Schlüter
,
Jonas Alexander Arnby
,
Ditte Milsted
Ækte vare
(2014)
Nina Bisgaard
,
Fenar Ahmad
,
Morten Kjems Hytten Juhl
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Scena ciszy
(2014)
Joshua Oppenheimer
,
Signe Byrge Sørensen
Rodzina, która przetrwała ludobójstwo w Indonezji, stawia czoło mężczyźnie odpowiedzialnemu za śmierć jednego z ich braci.
nominacje
Democrats
(2014)
Camilla Nielsson
,
Henrik Veileborg
Dni, na które czekamy
(2014)
Phie Ambo
,
Malene Flindt Pedersen
Ekstra Bladet uden for citat
(2014)
Sigrid Dyekjær
,
Mikala Krogh
Life Is Sacred
(2014)
Andreas Dalsgaard
,
Anne Köhncke
,
Signe Byrge Sørensen
Najlepszy film nie-amerykański
wygrane
Turysta
(2014)
Ruben Östlund
Szwedzka rodzina wyrusza we francuskie Alpy na narty. Niespodziewane zejście lawiny zmienia ich sielankową wyprawę w piekło.
nominacje
20 000 dni na Ziemi
(2014)
Iain Forsyth
,
Jane Pollard
Dwa dni, jedna noc
(2014)
Luc Dardenne
,
Jean-Pierre Dardenne
Ida
(2013)
Paweł Pawlikowski
Jak ojciec i syn
(2013)
Hirokazu Koreeda
Zimowy sen
(2014)
Nuri Bilge Ceylan
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
wygrane
Mig og min far - Hvem fanden gider klappe?
(2014)
Mille Haynes
,
Kathrine Ravn Kruse
,
Mathilde Hvid Lippmann
nominacje
Antyportret - Nacho Duato
(2014)
Katrin Pors
,
Ulrik Wivel
,
Anne Wivel
,
Alejandro Alvarez
Dagbog fra Porn Valley
(2014)
Helle Faber
,
Nicole Nielsen Horanyi
Genetyka i ja
(2014)
Jesper Eugen-Olsen
,
Lone Frank
,
Bjørn Vidø
,
Pernille Rose Grønkjær
Krigerne fra nord
(2014)
Helle Faber
,
Soeren Steen Jespersen
,
Nasib Farah
Najlepszy krótkometrażowy film fikcyjny / animowany
wygrane
Helium
(2013)
Anders Walter
,
Kim Magnusson
,
Tivi Magnusson
Umierający chłopiec odnajduje pocieszenie i ulgę, zatracając się w opowieściach pracownika szpitala o magicznej krainie Helium.
nominacje
Baby
(2014)
Camilla Ramonn Olsen
,
Jesper Morthorst
Debut
(2014)
Mads Riisom
,
Gabriela Uweis
Void
(2014)
Helene Granqvist
,
Aygul Bakanova
,
Milad Alami
,
Valeria Richter
Vokseværk
(2014)
Tor Fruergaard
,
Nynne Marie Selin Eidnes
Najlepszy montaż
wygrane
Nimfomanka - Część II
(2013)
,
Nimfomanka - Część I
(2013)
Morten Højbjerg
,
Molly Marlene Stensgaard
nominacje
Spokój w sercu
(2014)
Anne Østerud
,
Janus Billeskov Jansen
Szybkim krokiem
(2014)
Anne Østerud
Wilkołacze sny
(2014)
Peter Brandt
Zabójcy bażantów
(2014)
Morten Egholm
,
Frederik Strunk
Najlepszy pełnometrażowy film fikcyjny / animowany
wygrane
Lulu
(2014)
Birgitte Skov
,
Caroline Sascha Cogez
nominacje
Bracia w broni
(2014)
Cav Bøgelund
,
Claudia Siesbye
Flyvere i natten
(2014)
Tobias Gundorff Boesen
,
Anders Wøldike Schmith
Mini
(2014)
Milad Alami
,
Stinna Lassen
Teenland
(2014)
Amalie Lyngbo Hjort
,
Marie Grahtø Sørensen
Nagroda Publiczności
Zdobywca
wygrane
Zabójcy bażantów
(2014)
Louise Vesth
,
Mikkel Nørgaard
,
Jonas Bagger
,
Peter Aalbæk Jensen
Rok 1994, zabite zostają bliźnięta, a do zbrodni przyznaje się miejscowy samotnik. Sprawa zostaje jednak wznowiona po 20 latach.
Wyróżnieni w roku 2015
Nimfomanka - Część I
(
8/14
)
Nimfomanka - Część II
(
8/14
)
Scheda
(
5/5
)
Zabójcy bażantów
(
2/13
)
Wilkołacze sny
(
2/8
)
Samogłów
(
2/4
)
Spokój w sercu
(
1/11
)
Antboy. Zemsta Czerwonej Furii
(
1/6
)
Ktoś, kogo kochasz
(
1/4
)
All Inclusive
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.